KONST / Litografier / Serigrafi 11611480
*
nr 1161 1480
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Serigrafi, 39/70, bladets mått: 46,5x, 36,5
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2018
kl 20:49:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 16:51:49
1
500 kr
12/2 18:41:42
2
700 kr
12/2 20:18:38
3
1.000 kr
12/2 20:43:45
4
900 kr
12/2 20:43:45
3
1.000 kr (Budbetjänt)
12/2 20:44:30
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Nils Kölare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier nils kölare serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8348 Serigrafi
Johan Pettersson. Signerad, Silkscreen, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:33
-
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:27
*
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Nils Kölare
nr 1161 1480
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Serigrafi, 39/70, bladets mått: 46,5x, 36,5
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/2 16:51:49 | 1 | 500 kr |
12/2 18:41:42 | 2 | 700 kr |
12/2 20:18:38 | 3 | 1.000 kr |
12/2 20:43:45 | 4 | 900 kr |
12/2 20:43:45 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
12/2 20:44:30 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och mÃ¥lare.Läs mer om Nils Kölare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier nils kölare serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8348 Serigrafi
Johan Pettersson. Signerad, Silkscreen, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:33 -
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:27